ייעוץ עסקי ובניית תוכנית עסקית – יציאה ממשבר עסקי

עסקים רבים, בין אם מדובר על עסקים גדולים או קטנים, עלולים להיקלע למשבר. עסקים אחרים עלולים לחוות מצב בו הם אינם מצליחים למנף עצמם ולהתפתח מעבר למצב הקיים. פעמים רבות, הסיבות לכך הן גישות ניהוליות ו/או החלטות שגויות.

תוכנית עסקית, הוכחה כאמצעי אפקטיבי לייעול פעילות העסק. אחד מתפקידיה העיקריים של התוכנית העסקית, הוא להגדיר יעדים ברי השגה במהלך ת
קופה מוגדרת מראש. תוכנית עסקית מקצועית, מבוססת על ייעוץ עסקי מקיף, במהלכו נבחנת פעילות העסק בעבר ובהווה.

חברות ייעוץ עסקי רבות, מציעות עריכת בדיקת כדאיות של כל אחד מערוצי הפעילות של העסק, כחלק מבניית תוכנית עסקית. כך, יהיה ניתן להגיע להחלטה מושכלת באילו אפיקים להמשיך ולפעול, אילו לתגבר ואילו יש להפסיק. כמו כן, תוכנית עסקית תכלול שערוך של תזרים המזומנים של החברה, אשר תואם את תחזית אפיקי הפעילות שנקבעו.

ייעוץ עסקי וכלכלי, כולל ביצוע שינויים ושיפורים בפעילות העסקית, במטרה לתמוך בתוכנית העסקית ולהביא להגשמת היעדים שהוצבו. מעקב חודשי צמוד, יאפשר לבצע השוואה בין המצב בפועל של העסק, לבין אותה תוכנית עסקית שהותאמה לו. בנוסף למעקב אחרי התנהלות הפעילות בעסק, תיערך השוואה בין תקציב שהונח כיסוד התוכנית העסקית, אל מול צפי תזרים המזומנים של העסק מעת לעת. המעקב וההשוואות התכופות, יאפשרו במידת הצורך ביצוע התאמות של התוכנית העסקית למצב הנתון.

שימוש בשירותי ייעוץ עסקי, מאפשר לבעלי עסקים להיחשף ולהיפתח לגישות וכלי ניהול מקצועיים חדשים, ולקבל זווית ראייה חיצונית אובייקטיבית, הנדרשת במקרים רבים ליציאה ממצב של משבר או עצירה בהתפתחות העסק.

אימוץ גישות וכלים ניהוליים מקצועיים ויישום תוכנית עסקית, תוך מעקב ובקרה על התנהלות העסק, יסייעו למינוף העסק והצלחתו. גם לאחר התאוששות העסק, כדאי להמשיך בתהליך זה בכדי לשמר את המגמה החיובית. למעשה, מומלץ לכל בית עסק לעשות שימוש בשירותי ייעוץ עסקי ובניית תוכנית עסקית, בכדי למנוע מלכתחילה מצב בו העסק ייתקל בקשיים או ייקלע למשבר.

לקבלת פרטים נוספים ויצירת קשר עם אחד המומחים שלנו