ליווי להשגת הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים

  


עסקים גדולים בארץ נהנים בדרך כלל ממקורות מימון יציבים ואיתנים. לעומת זאת, מקורות מימון אלו אינם עומדים לשירותם של עסקים קטנים ובינוניים, אשר מהווים כ-99% מסך העסקים בישראל. זאת ועוד, עסקים קטנים אשר מבקשים להשיג את המימון הדרוש להם נתקלים לא פעם בחשדנות ובדרישות שונות מטעם הגוף המממן כתנאי למתן ההון.

היכולת לגייס אשראי באופן מיטבי, הינה אחד מהמרכיבים החיוניים להצלחתו של עסק. לאור זאת, אין זה מפתיע כי 58% מן העסקים החדשים נסגרים לאחר פחות משנתיים. בישראל קיימות חברות אשר מתמחות במתן ליווי לעסקים קטנים ובינוניים לשם השגת מימון. חברות אלו מסייעות בין היתר, בהשגת הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים. למרות מעורבות הממשלה הגוברת בסיוע לעסקים קטנים ובינוניים, עסקים רבים אינם מצליחים לקבל את הסיוע, בין אם מדובר על מענקים, הלוואות או ערבויות להלוואות שניתנות על ידי הבנקים וקרנות המימון.

אחת הסיבות לכישלון בהשגת מימון בכל זאת הלוואות לעסקים קטנים, היא היות ובעלי עסקים קטנים ובינוניים אינם מבינים כיצד יש לפעול מול גופים בנקאיים או חוץ בנקאיים, מה יש להציג בפניהם, באיזו שפה יש לנקוט וכו'. סיבה אחרת היא שעסקים אלו לא מכירים את כלל האפיקים וערוצי המימון הקיימים, ולעיתים אינם מודעים לאפשרויות קיימות לגיוס אשראי.

לדוגמה, אחד האפיקים החדשים והאטרקטיביים לגיוס אשראי, הוא גיוס אשראי בנקאי באמצעות הקרן בערבות מדינה, אשר מציעה הלוואות לעסקים קטנים. מדובר בהלוואות לטווח ארוך בערבות ממשלתית של עד 70%. עסקים שמחזורם מתחת ל-10 מיליון ₪ יכולים להגיש בקשות להלוואות של עד 500,000 ₪, ועסקים שמחזורם מעל לעשרה מיליון ₪ יכולים להגיש בקשות להלוואת של עד 750,000 ₪. אחת הדרישות לשם קבלת המימון היא הצגת תוכנית עסקית.

השגת הלוואות לעסקים קטנים ממקור בנקאי אינה משימה פשוטה כלל וכלל, ודורשת ידע רב, מקצועיות, היכרות עם אופן פעילות המערכת הבנקאית ותשומת לב וניתוח מדוקדק של העסק על מורכבותו הפיננסית והעסקית. ייעוץ עסקי של חברות המתמחות בליווי עסקים קטנים ובינוניים, יכולה לסייע לעסקים קטנים ובינוניים להשיג את המימון הדרוש להם. חברות אלו מחזיקות בידע מקצועי רלוונטי, ומכירות באופן מעמיק את מנגנוני הממשלה, הבנקים וקרנות המימון ושוק האשראי בישראל ובעולם. חברות ייעוץ עסקי, ילוו הגשת בקשות של הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים לאחר בדיקה מקיפה של מצב העסק וצרכיו הספציפיים והכנת תוכנית עסקית מקצועית. ליווי של חברה מקצועית יהיה משלב התכנון, הכנת תוכנית עסקית ועד לליווי מול הבנקים ונציגי החברות המייעצות להם.

יתרה מכך, הודות לניסיונן והיכרותן עם אפיקי המימון השונים, יוכלו חברות אלה לעזור לבעל העסק להשיג את ההלוואה המתאימה והכדאית ביותר עבורו. לרוב, הרווח שבהשגת הלוואה בתנאיי החזר נכונים וריבית נמוכה יותר, יעלה על ההוצאה הכספית עבור שירות זה.

לקבלת פרטים נוספים ויצירת קשר עם אחד המומחים שלנו